Hotel Notera Charzykowy -zimowy relaks w Borach Tucholskich

Po zwiedzaniu Zamku w Malborku i odszukaniu miejsca, gdzie Wisła uchodzi do morza postanowiliśmy nieco odsapnąć. Na odpoczynek wybraliśmy Hotel Notera w Borach Tucholskich. 
Hotel nowy, otwarty latem 2018 roku, położony nad samym Jeziorem Charzykowskim, od którego oddziela go tylko niewielka promenada. Latem podobno miejsce tętniące życiem, w lutym dzień po zakończeniu zimowych ferii odnaleźliśmy spokój jakiego szukaliśmy.

Jezioro Charzykowy w zimowej odsłonie, ale za to w pełnym słońcu

Notera po kaszubsku znaczy natura i sam hotel oraz jego najbliższe otoczenie z naturą mają sporo wspólnego. Charzykowy w zimowej odsłonie to miejscowość senna i spokojna, latem na pewno pokazuje inne oblicze.

Hotel Notera oferuje możliwość korzystania z basenu z widokiem na jezioro, siłowni, sauny parowej, suchej i infrared, stołu do tenisa oraz dodatkowo platnego bilarda i kręgli. Można skorzystać też ze SPA, strefy poza stresem i floatingu (floatingiem zachwycaliśmy się już we wpisie
floating czyli relaks i odprężenie w słonej wodzie )


Przyjemny hotel dla rodzin z dziećmi, ale po feriach dla pary Pierników wyborne miejsce gdzie można odnaleźć spokój.

Piernik w basenie o zachodzie słońca, piękny widok prawda?
Basen był naszym ulubionym miejscem w hotelu Notera,


a zachody słońca wprost spektakularne

Poza basenem hotel oferuje całkiem przyjemne menu w restauracji urządzonej w stylu skandynawskim z panoramicznymi oknami również wychodzącymi na jezioro.
A w części rekreacyjnej, na poziomie -1 można pograć w kręgle, playstation lub w tenisa stołowego, co lubimy szalenie i zawsze wykorzystujemy okazję żeby troszkę postać przy stole i popodnosić piłeczkę z podłogi:)

Z rozrywek pozahotelowych wybraliśmy głównie spacery. Pogoda jak na luty wyśmienita, więc i spacery były przyjemne i długie. Po dobrym śniadanku zjedzonym bez pośpiechu (!) w pełnym słońcu ruszyliśmy do miejscowości o intrygującej nazwie Swornegacie. Słyszeliśmy o niej wielokrotnie, ale nie byliśmy nigdy. Swornegacie zimą były zupełnie puste, latem na pewno jest to bardzo przyjemne miejsce, chociaż pewnie nieco zatłoczone.

Swornegacie

Amfiteatr nad jeziorem w Swornychgaciach, czeka na sezon.

Zobaczyliśmy też Male Swornegacie, Brdę i chodząc po okolicy w słoneczku poczuliśmy wiosnę, która gdzieś tam przyczajona czekała na swój wybuch.

Uroczo, ciepło aż nie chciało się odchodzić z tego miejsca
oszalały Piernik, chyba z nadmiaru szczęścia i swobody

Cały dzień spędziliśmy na luzie, nic nas nie goniło … to rzadkie chwile, które należy celebrować. Z Małych Swornychgaci wybraliśmy się na spacer przez Park Narodowy Bory Tucholskie do Dębu Bartuś. To chyba syn podkieleckiego dębu Bartek 🙂 Słoneczko, piękny, pagórkowaty las sosnowy. Pusto, ani jednego turysty, to jest zaleta pozasezonowych wyjazdów, zwłaszcza jak jest możliwość snucia się po okolicy poza weekendem. Zrobiliśmy pętlę wokół jeziorka Kacze Oko i jeziora Plęsno. Miejsce urokliwe, przeszliśmy drewnianą, śliską niestety kładką nad torfowiskiem i mokradłem uważając, żeby nie wywinąć orzełka.

U wrót Parku Narodowego

Kładka przez torfowisko

Dąb Bartuś

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Chojnice. Jako koneserzy barów mlecznych odnaleźliśmy takowy i w Chojnicach. Bar „Smakosz” karmi tanio i dobrze, polecamy.

Rynek w Chojnicach
Chojnice, zabytkowa brama

Po takim dniu pełnym spacerów i przyjemnej kolacji, można się oddać relaksowi na basenie. I znów piękny zachód słońca, który można podziwiać z ciepłego leżaczka.

totalny chillout

Polecamy wszystkim zmęczonym  przeróżnymi sprawami relaks, reset, nicnierobienie chociaż raz na parę miesięcy. Im częściej tym lepiej oczywiście.  Taki wyjazd wietrzy głowę, dotlenia ciało, poprawia relacje w związku (zwłaszcza długoletnim 🙂 i pozwala złapać dystans do naszej zwykle niełatwej codzienności. A czekanie z odpoczynkiem na 2-tygodniowy urlop raz w roku jest ze wszech miar niewskazane, a nawet niebezpieczne. Więc odpoczywajcie, kiedy tylko macie ku temu sposobność!  I poszukajcie swojej wolności, tak jak my poszukaliśmy.

obok miejscowości Charzykowy znaleźliśmy Wolność:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *